Roksany stylizacja ze słonecznikami / Skracanie spódnicy ołówkowej

Witam,
Mam zaszczyt przedstawić pierwszą modelkę na Małgorzata ubiera… Stylizacja ze słonecznikami otwiera cykl Małgorzata ubiera… kogoś.
Inspiracją dla stylizacji była przyniesiona przez Roksanę czarna ołówkowa spódnica, która wymagała skrócenia (szczegóły niżej). Spódnicę zestawiłam z klasyczną żółtą koszulą. Całość uzupełniają równie klasyczne dodatki. Makijaż to jaskółka, kępki, ciemna linia wodna, mocny akcent na ustach – styl i kolorystyka dopasowana do typu urody modelki (typ zima) oraz kształtu twarzy, oka. Włosy – loczki zrobione prostownicą. Paznokcie to brązowo – beżowe ombre pod kolor torebki, butów i …środków słoneczników, z których bukiet stanowi kropkę nad i.

Roksana – dziękuję za świetną współpracę i zapraszam na kolejne sesje.

Kamil – dziękuję za pomoc przy „zrywaniu” słoneczników

Drodzy goście na blogu – życzę miłego oglądania!

 

 

 

 

 

 

 

Fotografia – Sebastian Czyż

Paznokcie, fryzura, makijaż, bukiet – wykonane przeze mnie

Klasyczna spódnica ołówkowa – od Roksany, podobne TUTAJ
Żółta koszula – Szachownica, podobna TUTAJ

Problem ze spódnicą: po jej przymierzeniu przez modelkę okazało się, że długość jest ni to midi ni to długa, pomimo dobrego materiału bardzo źle się układała. Spódnica została skrócona ok 10 cm, równocześnie skróciłam podszewkę. Z odciętego materiału zrobiłam szlufki (nic nie może się zmarnować ;)).

Przeróbka została udokumentowana zdjęciami:
1 zdjęcie – spódnica po obcięciu zbędnego materiału, zaprasowaniu i zabezpieczeniu szpilkami.
2 zdjęcie – podszewka przeszyta w miejscu szpilek za pomocą maszyny, przy materiale „głównym” ścieg robiony ręcznie, aby był jak najmniej widoczny od strony zewnętrznej.
3 zdjęcie – gotowe szlufki.

 

 

 

Leave a Reply