Subtelny wizaż dla typowo słowiańskiego typu urody LATO I

Dzień dobry,

Dziś na blogu goszczę delikatny typ urody lato I ślicznej Angeliki.

Słowo o typie urody LATO I:

Typ urody lato I jest mało kontrastowy. Włosy w odcieniach jasnego i średniego blondu zawsze są z chłodnym szarym połyskiem, oczy nigdy nie są intensywne, zawsze z szarą nutą lub na pograniczu kolorów np. szaro-niebieskie, niebiesko – zielone. Białka oczu zawsze białe, chłodne, oczy sprawiają wrażenie zamglonych. Wszystkie te cechy wpływają na to, że panie lato wydają się bardziej tajemnicze, nieco melancholijne i posiadają hipnotyzujące, chłodne spojrzenie.

Kolory dla lato I może nam sugerować i przypominać nazwa – jeśli typ wiosna to żywe świeże intensywne kolory rozkwitającej zieleni, to typ lato to te same kolory, ale wypalone letnim mocnym słońcem. To tak, jakby do mocnych kolorów podstawowych dolać odrobinę mleka. Według mnie najpiękniej lato wygląda w odcieniach niebieskiego i w pastelach, szarość i czysta biel również mi się podoba. Biżuteria – lepiej srebro niż złoto, stare złoto i miedź są tu wykluczone.

Idąc tym tropem Angelika ma na sobie romantyczną bluzkę w odcieniu nieba i srebrne dodatki.

Makijaż Angeliki został utrzymany w większości w chłodnych odcieniach (chłodne róże i szarość). Jedynie tam, gdzie kończył się jasnoszary cień, na granicy cienia, dodałam jasnego brązu w neutralnej tonacji po to, żeby makijaż lepiej stapiał się ze skórą i żeby wyglądał bardziej twarzowo i naturalnie. Dodałam kreskę na 2/3 linii wodnej oka żeby „odciąć” kolory cieni od tęczówki – czasami panie lato bez pomalowania linii wodnej (najlepiej na ciemny chłodny kolor lub jasny cielisty) wyglądają jakby miały zaczerwienione oczy, ponieważ kolorowe cienie podbijają różowy kolor linii wodnej i naturalne dla tego typu urody żyłki w białku i zasinienia wokół oczu.

Fryzura – romantyczne upięcie z loków na bok z elementem asymetrycznej przeplatanki z tyłu.

Mod. Angelika Palak Fot.- KMakolus

Leave a Reply