Chabrowy & zielony

Cześć!

W tym wizażu postawiłam na elektryzujące połączenie koloru chabrowego i soczystej zieleni. Kolory te wykorzystałam zarówno w stylizacji jak i w makijażu. Klimat miejski, nowoczesny, dużo odbijających światło faktur – w tym właśnie widziałam Izę, moją modelkę, i jej piękne kocie zielone oczy.

Co godnego uwagi:
KRESKI
Kształt oczu Izy prosi się kreski na linii wodnej oka, które pięknie podkreślają ich kształt migdała. Dodatkowo przyciemniona linia była potrzebna, aby oddzielić żywy kolor cieni od białka oka – zabieg taki stosuje się przy kolorowym makijażu, aby białko nie zażółciło się, nie zostały podkreślone żyłki oka, nie uzyskać efektu zmęczonych oczu.
BROKAT
Makijaż jest wykonany w większości cieniami/ pimentami brokatowymi lub z drobinkami. W sumie wykorzystałam 3 cienie matowe i 4 połyskujące 🙂 Piękna zieleń to paleta Too Faced Chocolate Gold, a chabrowy to pigment z MAC. Too faced – nakładanie i efekt bajka, ale nakładany palcem, natomiast MAC zdecydowanie gorzej, musiała używać kleju z NYX i nakładać na mokro, a efekt i tak gorszy niż ten Too Faced.

Oto efekty:

 

 

 

 

 

 

.

Sesja z udziałem moim i jeszcze 3 osób, wszystkim dziękuje za pracę i asystę. Jestem bardzo zadowolona z efektów, mam nadzieję że Wy też 🙂

PRZERÓBKA DEKOLTU SUKIENKI
Nie obyło się bez małego szacher macher przy garderobie, a konkretnie chodzi mi o zmianę dekoltu sukienki – z kształtu pod szyję na szeroką łódkę spadającą z ramienia. Co dała zmiana? moim zdaniem nadała lekkości, pozwoliła osiągnąć lepszą równowagę sylwetki w kontekście góra-dół kreacji, sukienka stała się wygodniejsza.

ZDJĘCIE PRZED PRZERÓBKĄ (na mnie):

 
PO WYCIĘCIU ODPOWIEDNIEGO KSZTAŁTU DEKOLTU:

 
PO OBSZYCIU DEKOLTU:

 

NA MODELCE:

Leave a Reply